Volám sa Dominika a mám sedemnásť rokov. Už od dvanástich rokov som trpela akné, ktoré sa mi objavovalo na tvári, dekolte a dokonca aj na chrbte. Vo svojich štrnástich som sa rozhodla proti tomu aj bojovať a tak som čítala rôzne príspevky na internete, ktoré sa týkali toho ako sa starať o pokožku a ako proti akné bojovať. Vyskúšala som drahú kozmetiku, chodila ku kožnej lekárke, no nič mi nepomáhalo.

Raz som si len tak z nudy obzerala novinky na Facebooku, kde som našla príspevok o antikoncepcii, tak som zo zvedavosti začala čítať. Dočítala som sa na čo je dobrá a mnoho ďalších zaujímavých vecí. Samozrejme chcela som ju vyskúšať, ale nevedela som, ako to povedať mame. Vidina krásnej pleti však bola silnejšia, tak som sa nakoniec odhodlala a porozprávala som sa s ňou.

Mama najprv nechcela o tom ani počuť. Keď však videla, ako ma ten problém trápi, kývla mi na to. Bola som za gynekológom a porozprávala som sa s ním o hormonálnej antikoncepcii a o tom, ktorá HAK by mi vyhovovala. Dnes je to tri roky čo užívam HAK. Mám krásnu pleť, dekolt aj chrbát ako som vždy snívala a nielen to! Upravil sa mi menštruačný cyklus, zväčšili sa mi prsia (predtým tam doslova skoro nič nebolo HAHA J) a plus dopomohla mi ku krásnemu hnedastému opáleniu (zvýšila produkciu melanínu). S HAK som nadmieru spokojná a môžem ju odporučiť každému dievčaťu, ktoré trápi podobný problém. :-)