Mám 25 rokov, so sexom som začala v osemnástich. Už sa teda necítim ako úplný nováčik v tejto oblasti. Avšak hormonálnu antikoncepciu som začala používať až pred pol rokom. Uvažovala som nad ňou síce už na začiatku, poznáte to, takmer každá mladá baba má pri prvých zážitkoch paniku z tehotenstva...no tá ako prišla, tak aj odišla.

Postupne som si zvykla, že moji partneri so sebou (aspoň väčšinou) mali kondóm, takže som ani veľmi nemala dôvod riešiť iné formy ochrany. Sex sa mi zdal byť dobrý, a priateľ odo mňa nevyžadoval zmeniť náš spôsob ochrany.

Jediný môj (a myslela som si, že už večný) problém bola pleť, teda akné na nej. Roky som chodila k dermatologičke, pravidelne ku kozmetičke, za krémy, gély, vody a podobné „zázraky“ som vyhodila...no, ani to nechcem rátať. Antikoncepciu som brala ako poslednú možnosť.

Ale keď už máte 25 rokov a stále milión vyrážok, skutočne sa necítite dobre. Takže prišiel rad aj na tú poslednú možnosť, keďže sa vraví, že hormonálna antikoncepcia môže pomôcť aj v tomto prípade. Vysvetlila som gynekologičke, čo je môj cieľ, a podľa toho mi predpísala tabletky.

Musí povedať, že po pár dňoch som videla veľkú zmenu, a po 2 mesiacoch je to úplne super. Čoho som sa trochu bála je priberanie, ale našťastie, u mňa sa nič také nekonalo. A čerešnička na záver. Ten sex je teraz omnoho lepší!