„So sexom musíš počkať až do svadby Klaudika“, hovorievala mi moja stará mama z Revúcej. Ale ako väčšina dievčat v puberte, aj ja som s „tým“ začala trochu skôr. Určite to poznáte, stretnete pána  očarujúceho, úžasného, proste pre vás niekoho úplne ideálneho. Razom zabudnete na všetky starosti, avšak jedna kontrolka vám stále bliká - dieťa. Zapla vám ju tam vaša mamina a kamarátky a nechce ani za ten svet vypnúť. Niekedy dokonca aj húka J

Ale je to tak v poriadku. Poslúchla som svoju kontrolku a s priateľom sme problém nechceného otehotnenia museli vyriešiť čo najskôr. Bola som študentkou strednej školy, keď som prvý krát začala brať hormonálnu antikoncepciu. Najväčším orieškom bolo presvedčiť rodičov, ktorí mali skreslenú predstavu o škodlivých účinkoch HAK (spôsobuje neplodnosť a podobné mýty), že HAK chcem začať brať kvôli akné a aby som mala väčšie prsia. Verte či neverte, zabralo to a oni mi uverili.

Mala som celkom dobrú brigádu a preto som si HAK platila sama. Môj priateľ bol dobre zarábajúci, 30 ročný chlap, ktorý vedel, čo od života očakáva, mal svoje priority, bol inteligentný a úspešný. Bol presne taký, akého som chcela.

Časom som však prišla o dobre platenú brigádu a peniaze som potrebovala aj na iné veci, úspor bolo menej a menej.  Uvedomila som si, že musím myslieť na seba. Tabletky neboli najlacnejšie avšak ich užívanie mi dávalo všetky výhody -  narástli mi prsia, zmizlo mi akné a sex sme si obaja užívali bez starostí .

Po určitom čase som sa rozhodla, že sa o tom s priateľom musím porozprávať. Bavili sme sa, akú inú antikoncepciu by sme mohli používať, ale zhodli sme sa na tom, že nám obom HAK vyhovuje. Zdôverila som sa mu, že už nie som schopná sama platiť výdavky na hormonálnu antikoncepciu. Ponúkol sa, že mi na to peniaze bude dávať a ja som súhlasila. Dosiahla som, čo som chcela a obaja sme boli spokojní.

Možno aj spoločné vyriešenie tohto problému nás ešte viac zblížilo. Teraz sme už 5 rokov spolu, stále nám to klape a som tehotná. Takto mne HAK zmenila život. :)