Ideálna kombinácia odborných vedomostí podaných zrozumiteľnou formou a šťavnatého humoru zachádzajúceho až do mierneho sarkazmu Jana Gorduliča sa musela páčiť každému. Smiali sa aj životom ostrieľané učiteľky, ale aj najtvrdší tínedžeri naplno zasiahnutí pubertou 🙂

Hlavnou misiou prednášok bolo oboznámiť mladých ľudí s možnosťami, ako si naplánovať svoj život v intímnej oblasti. Povedali sme im niečo o hormonálnej antikoncepcii, ako používať prezervatív, ale najmä sme dievčatám odporučili navštíviť gynekológa, ktorý im ochotne odpovie na všetky otázky. Pretože „zlé“ otázky v tejto oblasti neexistujú. Ak niečo nevieš, alebo niečomu nerozumieš, pýtaj sa!

Po internete a medzi mladými koluje mnoho mýtov o antikoncepcii a jedným z hlavných cieľov prednášky bolo vyvrátiť povery a mýty spred mnohých rokov, ktoré dnes už neplatia. A opäť opakujeme, pýtajte sa zodpovedných (nie kamarátok ani učiteľky či starej mamy…), najlepšie gynekológov a budete mať tie správne a najnovšie informácie. Ak by mala mladá generácie len tie správne informácie, počet potratov na Slovensku by určite rapídne klesol z terajších takmer 7500 za rok, čo predstavuje 20 interupcií za deň. 

Študentom sme odporúčali, aby s informáciami na internete narábali nadmieru opatrne. Nikdy nevieš, kto danú informáciu na internet napísal a čo ho k tomu viedlo. Slovné spojenie o internete „nekompetentní radia nekompetentným“ sadne v tomto prípade ako ri* na šerbel :).  Lekár má byť prvou inštanciou na získavanie informácií o antikoncepcii, pri problémoch so ženským zdravím a podobne. Nech sa pýtate na čokoľvek, nehanbite sa. Hanba v tomto prípade nie je na mieste.

Zúčastnení študenti mali možnosť súťažiť o tablety a šťastie pri žrebovaní sa usmialo na Kristínu z Bratislavy a Dominiku zo Žiliny.

Vtipne o sexe a plánovaní rodičovstva

Vtipná prednáška na vážnu tému – o plánovanom rodičovstve s Janom Gorduličom a doktorom Kotekom… Asi tisícka z vás mala to šťastie vidieť prednášku naživo, pre vás ostatných sme pripravili krátku ukážku toho najlepšieho 🙂

Uverejnil používateľ Milujeme a plánujeme Pondelok 11. júla 2016