Chcela som si dať u gynekologičky predpísať hormonálnu antikoncepciu, aby som si upravila termín menštruácie ako moje kamarátky, ale mama nechcela o tom ani počuť. Tvrdila, že mi to uškodí. V tomto názore ju utvrdzovala aj starká, bývala zdravotná sestra. Hoci som už mala osemnásť, s mamou som nebojovala a verila jej.

Okrem potápania sa mi veľmi zapáčil aj inštruktor, ktorý bol proste nádherný – opálený, vyšportovaný a tie krásne biele zuby mu pri úsmeve svietili na kilometer. Prišiel aj na večernú diskotéku a ako to už po pár pohárikoch chodí, začali sme si veľmi dobre rozumieť… Skončili sme v jeho izbe a bolo to nádherné. Odvtedy sme spolu trávili každú voľnú chvíľu, dokonca aj kamošky mi závideli, ale prišiel čas odchodu domov… pokúsila som si predĺžiť pobyt, robila som všetko možné, aby som tam mohla ostať. Chcela som sa zamestnať v rezorte, ale mali všetky pozície obsadené… No nič vyplakala som vedrá sĺz a išla domov. Samozrejme, že sme si vymenili kontakty, ale vedela som ako to chodí. Príde nový turnus, nové dievčatá… Nerobila som si ilúzie.

Písali sme si s mojím potápačom takmer každý deň a o tri týždne som zistila, že som tehotná. Používali sme kondóm, až na jediný raz… Napísala som mu to a ostal v šoku. Nepočítali sme s tým a na diaľku sa tento problém riešil veľmi ťažko. Preto som v septembri sadla do lietadla a išla za ním. Bolo to opäť nádherné, milovali sme sa každú voľnú chvíľu a začala som v kútiku duše veriť, že by sme to mohli nejako spolu zvládnuť. Mýlila som sa. Navrhol mi, aby som išla na potrat, že on sa na rodinu ešte necíti.

Zato ja som sa cítila ako posledná chudera, načo chcel aby som prišla? Prečo je ku mne milý a dobrý a láskavý a potom ma pošle na potrat? Miešali sa vo mne pocity od hnevu po zúfalstvo… Zavolala som mame. Povedala mi, aby som prišla domov, že spolu to vyriešime. Schúlila som sa jej do náručia a plakala som…

Dnes mám krásnu dcérku, s ktorou mi pomáhajú aj rodičia. Bez nich by som to nedala. Mám priateľa, ktorý malú zbožňuje, ale naše spoločné rodičovstvo si chceme naplánovať, takže užívam HAK. Pre mňa je teraz dôležité, aby som to mala pod kontrolou ja. Nechcem sa v tomto na nikoho spoliehať…