• 80. Otázka: Dobrý deň. Užívam antikoncepciu Lindynet 30. Mala som zápal priedušnice a užívala som antibiotiká Zinat. Viem, že počas užívania niektorých antibiotík je účinok antikoncepcie oslabený, ale keď som mala lieky na 5 dní, tak cca po 8 dňoch by mala už fungovať na 99,9% alebo je jej účinok oslabený celý cyklus?

Odpoveď: Dobrý deň. Účinok je znížený celý cyklus.

 • 79. Otázka: Dobrý deň užívam antikoncepciu Ebelya a obvodná lekárka mi predpísala antibiotikum Suprax, kvôli zápalu priedušiek. Oslabujú tieto antibiotiká účinnosť HAK? Ďakujem za odpoveď.

Odpoveď: Dobrý deň. Chráňte sa celý cyklus doplnkovo.

 • 78. Otázka: Dobrý deň. Už dlhodobo užívam HAK Yaz. Dnes mi praktický lekár predpísal antibiotiká Klacid SR 500mg na 7 dní. Znižujú tieto antibiotiká účinky HAK? Ak áno, aký čas po ich dobratí sa mám chrániť aby sa zasa obnovil účinok HAK? Ďakujem.

Odpoveď: Dobrý deň. Doplnkovo sa chráňte do ďalšieho blistra.

 • 77. Otázka: Dobrý deň, užívam HAK Aidee a teraz musím užívať aj antibiotika Cedax. Chcem sa opýtať, či môžem užívať aj HAK aj antibiotiká. Moja doktorka mi nevedela odpovedať… Cedax obsahuje ceftibuten a moja HAK Aidee hakdienogest/etinylestradiol. Ďakujem za odpoveď.

Odpoveď: Dobrý deň. Pokračujte v užívaní HAK, ale chráňte sa aj iným spôsobom.

 • 76. Otázka: Dobrý deň, užívam kvapky Stoptusin a antibiotiká Azithromycin Actavis 500mg . Znížia mi účinok HAK Dienorette? Som na 10.tabletke a atb mám na 3 dni. Treba sa chrániť do konca blistra? Ďakujem.

Odpoveď: Dobrý deň. Chráňte sa.

 • 75. Otázka: Dobrý deň, prosím Vás, neviete mi poradiť, či liek Degasin – proti nadúvaniu, môže znižovať účinok HAK? Ďakujem krásne.

Odpoveď: Dobrý deň. Na pravidelné užívanie Degasinu pozor, vo veľkej miere môže ovplyvniť vstrebávanie HAK, najmä ak sa používajú spolu.

 • 74. Otázka: Dobrý deň, chcem sa opýtať či dlhodobé užívanie liekov Imuran a Medrol znižujú účinnosť HAK a treba sa chrániť aj inak? Užívam Yaz.

Odpoveď: Dobrý deň. Znižujú účinok HAK.

 • 73. Otázka: Dobrý deň. Znižuje účinok HAK (Lunytta) penicilín? Znižuje ho, alebo ho úplne zastaví? Ďakujem.

Odpoveď: Dobrý deň. Znižuje.

 • 72. Otázka: Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či môžem kvapky Gynex užívať súčasne s HAK, chcem tieto kvapky užívať kvôli akné a detoxikácii tela, nie ako väčšina žien kvôli otehotneniu, keďže by mali zvyšovať plodnosť. Vopred ďakujem za odpoveď.

Odpoveď: Dobrý deň. Neodporúčam túto kombináciu.

 • 71. Otázka: Otázka: 28.03.2017 – Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či antibiotiká Zinnat môžu znižovať účinnosť HAK Aidee.

Odpoveď: Dobrý deň. Zinnat znižuje účinok HAK, je predpoklad zníženia ochrany.

 • 70. Otázka: Dobrý deň, prosím Vás, ovplyvňuje atb Azitrox účinok antikoncepcie?

Odpoveď: Dobrý deň. Áno.

 • 69. Otázka: Dobrý deň. Chcela by som Vás opýtať. Ak užívam antibiotikum Fromilid 500mg a mám HAK Dienorette, budem chránená na 100% ? Ďakujem.

Odpoveď: Dobrý deň. Doplnkovo sa chráňte.

 • 68. Otázka: Dobrý deň, chcem sa spýtať, na ovplyvňovanie účinku antikoncepcie Mycomax-om. V príbalovom letáku sa píše, že Mycomax ovplyvňuje účinok antikoncepcie, takže predpokladám, že nasledujúcich 7 dní je potrebné sa chrániť aj inak? Ďakujem.

Odpoveď: Dobrý deň. Doplnkovo sa chráňte celý cyklus.

 • 67. Otázka: Dobrý deň. Znižujú lieky AFLAMIL, MYDOCALM, MAGNEROT, účinok antikoncepcie Maitalon? Som chránená? Ďakujem.

Odpoveď: Dobrý deň. Znižujú, chráňte sa doplnkovo.

 • 66. Otázka: Dobrý deň, užívam HAK Maitalon už asi 5 rokov a momentálne i antibiotikum Augmentin 1g + Milgamma N + probiotikum + Mig-400. Môže to spôsobovať vzájomnú interakciu liekov? Ďakujem za odpoveď.

Odpoveď: Dobrý deň. Doplnkovo sa chráňte.

 • 65. Otázka: Dobrý deň, užívam dlhodobo HAK Yadine, v piatok som bola na sekciu zuba, dr. mi predpísal Dalacin c. Som asi v polovičke blistra HAK a začala som špiniť. Mám prerušiť HAK, aby som dostala normálnu menštruáciu? Ďakujem.

Odpoveď: Dobrý deň. Pokračujte v liečbe aj v HAK, ale doplnkovo sa chráňte.

 • 64. Otázka: Dobrý deň, minulý rok mi diagnostikovali syndróm PCO. Doktorka mi spravila krvné vyšetrenie a odporučila mi užívať antikoncepciu až dovtedy, kým nebudem chcieť otehotnieť, pretože potláča tento syndróm. Na internete som čítala že antikoncepcia sama o sebe spôsobuje tento problém . Nie je nejaká alternatíva riešenia tohto syndrómu, resp. dá sa to úplne vyliečiť? Ďakujem.

Odpoveď: Dobrý deň. HAK tento problém nespôsobuje!!!

 • 63. Otázka: Dobrý deň, v júli 2017 som vysadila HAK po 1,5 roku užívania. Od toho mesiaca až dodnes som nemala menštruáciu, čo je už pol roka. Po odobratí krvi na hormonálny profil mi zistili, že mám nízku hladinu progesterónu a estrogénu. Potvrdilo sa to aj ultrazvukovým vyšetrením u gynekológa. Predpísal mi tb Duphaston, aby som dostala menštruáciu, lenže ani po 2 týždňoch brania liekov som ich nedostala. Môže za nízku hladinu hormónov HAK, ktorú som brala? Ako si naspäť zvýšim hladinu? Budem musieť fungovať už iba na tb, ktoré mi vytvárajú hormóny? Je možné, že ak budem chcieť otehotnieť, ak sa mi vôbec podarí a otehotniem, že potratím? Ďakujem za odpoveď.

Odpoveď: Dobrý deň. HAK tento stav určite nespôsobila. Odporúčam dovyšetriť kompletný hormonálny profil, prípadne endokrinologické vyšetrenie.

 • 62. Otázka: Pekný deň prajem po vysadení antikoncepcie som nedostala menštruáciu 3 mesiace tak som išla ku gynekológovi na vyvolanie menštruácie. Keď som dostala menštruáciu, išla som na krv na hormonálny profil. Výsledky HP boli v norme avšak extrémne nízky AMH hormón s hodnotou 0,93. Aká je šanca prirodzene otehotnieť ? Som z toho skutočne nešťastná. Mám 25 rokov a nerozumiem čo tak ovplyvnilo tento hormón či už dlhodobé užívanie antikoncepcie, alebo kde nastal problém. Ďakujem.

Odpoveď: Dobrý deň. HAK negatívne neovplyvňuje AMH. Šanca na otehotnenie samozrejme je, aj keď nižšia.

 • 61. Otázka: Dobrý deň… Nijak sa nechránim ale nechcem otehotnieť… Bojím sa brať hormonálnu antikoncepciu, pretože vraj sa z nej priberá… je to mýtus alebo z nej naozaj priberiem? Je nehormonálna antikoncepcia rovnako účinná?

Odpoveď: Dobrý deň. Z HAK sa nepriberá, nehormonálna antikoncepcia nedosahuje účinok hormonálnej.