Môj príbeh sa odohral dávno a má šťastný koniec. Našťastie. Málo nechýbalo a mohlo všetko dopadnúť inak. Keďže sa za môj životný zážitok doteraz hanbím, moje meno vám neprezradím, ale chcem, aby ste si môj príbeh prečítali a možno sa z neho poučili. A neurobili vo svojom živote podobnú chybu ako ja. Pretože aj jediný okamžik vám dokáže zmeniť život.

Mali sme asi 18 či 19 rokov a patril nám celý svet. Mysleli sme si, že môžeme naozaj všetko a všetko sme chceli aspoň vyskúšať. A vzhľadom na moju prísnu výchovu mi kamaráti hovorili, že som niekedy bola ako odtrhnutá z reťaze…

Partia z vysokej školy – chalani aj baby sme sa vybrali na chatu. Alkohol a cigarety boli samozrejmosťou, ale spolužiak priniesol aj niečo výživnejšie. Všetci v dobrej nálade sme sa bavili, tancovali, smiali a vzájomne medzi sebou laškovali. Bolo to príjemné, mala som pocit, že lietam 5 centimetrov nad zemou.

Potom sa moje zážitky začali uberať nesprávnym smerom. Matne a útržkovito si spomínam, že som sa vyspala s neviem koľkými chalanmi a neviem ani to, ktorý z nich bol nakazený. Nemala som, nemala som… už bolo neskoro.

Skončila som u gynekológa s pohlavnou chorobou, ktorá mohla spôsobiť moju neplodnosť. O príznakoch tu nebudem písať, ľahko si ich nájdete na internete alebo vám o nich porozpráva gynekológ. Tak ako ten môj. V živote na tú prednášku nezabudnem. Plakala som. Bol naozaj milý a citlivý, neskutočne som sa hanbila. Vyliečila som sa antibiotikami. Našťastie.

Odvtedy som mala pohlavný styk len s partnerom, ktorému som plne dôverovala. A nič výživnejšie som už nikdy nevyskúšala. Usúdila som, že mi to za to nestojí. Moje zdravie si vážim a nebudem riskovať. Naozaj stačí okamih a človek si odnesie viac, než spomienky na partnera. Nezmyselné striedanie sexuálnych partnerov naozaj nikomu po mojej osobnej skúsenosti neodporúčam. Okrem neplánovaného otehotnenia vám hrozí aj niečo naozaj nepríjemné – pohlavné choroby, ktoré vám môžu ohroziť zdravie aj život.

Niekto múdry raz povedal, že sex je ako oheň. Keď ho máme pod kontrolou, dokáže zahriať, dáva nám svetlo. Ak sa raz dostane mimo kontrolu, ničí všetko naokolo. Tak sa nenechajte spáliť ohňom a užívajte si bezpečný sex s HAK. A to môžete len so stabilným partnerom, ktorého poznáte a milujete. Držím všetkým palce a poučte sa z mojich chýb.