Môj príbeh sa začal keď som mala 16 rokov a zapáčil sa mi chalan, ktorý hral volejbal tak ako ja. Náš príbeh je zatiaľ krátky, stále trvá a verím, že ešte dlho bude.

Noro je starší, chodíme do rovnakej školy, ale viem, že si ma všimol až na tréningoch v telocvični. Keď ma prvýkrát pozdravil aj v škole, bola som od šťastia bez seba. Odvtedy som bola zamilovaná a túžila som ho viac spoznať. A potom mi prišla od neho správa cez sociálne siete. Nemohla som tomu uveriť! Písali sme si intenzívne, v škole a telocvični sme sa len zdravili a usmievali sa na seba, nechceli sme, aby to niekto vedel. Mala som celý roj motýľov v bruchu, nevedela som poriadne spať ani jesť ani sa sústrediť. Pomáhal mi volejbal, ale keďže chalani mali tréning až po nás, vždy keď prišiel, už mi lopty lietali kade-tade.

Dohodli sme si stretnutie mimo školy a telocvične a bolo to úžasné. Všetko dopadlo podľa mojich predstáv, dokonca ešte lepšie. Začali sme sa stretávať a intenzívnejšie spolu tráviť čas. Po polročnej známosti prišiel „ na pretras“ aj sex. Ale ja som ešte nebol pripravená, viac som sa bála ako tešila. Netlačil na mňa a ja som mu bola za to vďačná.

Keď už aj u mňa dozrel čas, všetko sme si naplánovali. Tajne. Boli sme zodpovední, kúpili sme si kondómy. Bola som v strese, aj keď som to už veľmi chcela zažiť a vyskúšať, moje telo doslova po tom túžilo. Aj on, aj ja sme to robili prvýkrát a bola som za to vďačná. Po krátkej predohre do mňa vnikol a v tom sa to stalo. Kondóm nám praskol. Hneď bolo po vášni…

Zľakla som sa a spätne sa musím priznať, že som spanikárila. Hneď sme začali googliť čo máme v takom prípade robiť. Tehotná som veru byť nechcela ani náhodou. Jediné na čom sme sa zhodli bolo, že si pôjdem kúpiť „tabletku po“, ako rýchlu záchranu. Keď už som sa trochu upokojila išla som za mojou maminou a všetko jej povedala. Aj Noro zašiel za tou svojou a o všetkom jej povedal. Našťastie máme obidvaja tie správne maminy a zobrali to síce zodpovedne k danej situácii, ale aj tak trošku s nadhľadom a humorom a nerobili z toho vedu. Moja mama mi chcela kupovať kočík a Norova zase byt… 😀

S mamou sme išli ku gynekologičke a nechala som si radšej predpísať hormonálnu antikoncepciu. Už teraz, s odstupom času vieme, kde bola asi chyba, ale som rada, že beriem HAK. Som v pohode a musím povedať, že o to viac si sex užívam. A som tiež rada, že táto „nepríjemnosť“ nás s Norom ešte viac zblížila a ukázala nám, že vieme o seba zabojovať a kritické situácie sa snažíme vyriešiť ako najlepšie vieme a nie do nich utekať. Teším sa na to, čo nám naša spoločná budúcnosť ešte prinesie.