Môj život s HAK

Second hand s hormonálnou antikoncepciou

Určite sa mnohí z vás stretli s tým, že sa na internete predávajú antikoncepčné tabletky alebo iné druhy antikoncepcie cez tzv. second hand. Poviete si čo je na tom?

ilustracny

Mám ešte na predaj dve trojmesačné balenia HAK …… Obe za 50 Eur plus poštovné. V lekárni stojí jedno balenie okolo 29 eur. Exp. 10/2016 Píšte mail: xyz@xyz.yy

Šokujúcejšie ako takýto inzerát je to, keď naň niekto aj zareaguje a kúpi si daný produkt. Odkiaľ viete, že tabletky nie sú z čierneho trhu s liekmi, vyrobené niekde v treťom svete? Viete čo v tých tabletkách je? Alebo odkiaľ ich to dievča vlastne má a prečo ich predáva pod cenu? Niektorí dokonca predávajú len časť balenia!!!

Ešte dôležitejšou a neuveriteľnejšou záležitosťou je, že tie tabletky užívajú dievčatá bez predpisu… Bez predošlých vyšetrení gynekológom! Takýto hazard so zdravím všetci lekári zásadne odsudzujú a varujú všetky dievčatá, ktoré si takto kupujú antikoncepciu, že riskujú vážne zdravotné následky! Pritom v dnešnej dobe, pri takom výbere antikoncepčných tabletiek,  je možné si oficiálne vybrať aj cenovo dostupnú a rovnako účinnú antikoncepciu.

Vyjadrenie gynekologičky MUDr. Krištúfkovej, PhD.:

Jednoznačne sme proti tomu, aby dievčatá užívali hormonálnu antikoncepciu, zakúpenú inde ako v lekárni. Lekár takto stráca kontrolu nad zdravotným stavom pacientky a nemôže jej zaručiť vyliečenie v prípade, že nastanú komplikácie. Dievčatá tým zbytočne riskujú poškodenie svojho zdravia a za lekárom prichádzajú s problémami, keď už môže byť neskoro. Nestojí to za to!

V súvislosti s vlastným zdravím si pamätajte jeden citát. Pri všetkom, čo stojí za to, skratky neexistujú. A vaše zdravie, ktoré máte len jedno, za „skratky“ určite nestojí. Nehazardujte a neriskujte, vážne následky by ste nemuseli ani „rozchodiť“. Zoberte rozum do hrsti a choďte za odborníkom – gynekológom. Vy a vaše zdravie za to stojíte. Zaslúžite si to najlepšie.