Bol hráčom tímu našej školy a bol úžasný J Nie som veľmi smelá, tak som si myslela, že to dopadne ako s mojimi ďalšími platonickými láskami a budem ho ďalšie dva roky obdivovať z diaľky… Lenže stal sa zázrak a Robo ma na dvore oslovil. Začali sme sa kamarátiť, bola som zamilovaná až po uši. Padli prvé pusy a svet bol pre mňa nádherný.

Antikoncepciu som dopredu neriešila, ale keď sa už zbližovalo k prvému sexu nedalo mi to a spýtala som sa Roba, že ako sa budeme chrániť. Skúsene mi odpovedal, že nech sa nebojím a nech sa na neho spoľahnem… Tešila som sa na to, bola som zvedavá, ale som sa aj bála. Všetky pocity sa vo mne miešali, ale chcela som to urobiť. Cítila som sa pripravená.

Keď sa to už všetko udialo, nebola som vo svojej koži. Bála som sa, keďže Robo zvolil „antikoncepčnú metódu“ prerušovanej súlože. Myslela som, že bude mať aspoň kondóm… Mamina si všimla, že so mnou niečo nie je v poriadku, tak som jej to všetko vyklopila. Najprv na mňa nakričala, že čo som si myslela, ale potom sme utekali do lekárne a mama mi kúpila tabletku „po“.

Celý mesiac som bola v strese, či tabletka zabrala a či nie som tehotná. Skončilo sa to našťastie dobre, tehotná som nebola, ten vnútorný nepokoj a neistota, ktoré ma dobre dlho zožierali, až kým sa nedostavila menštruácia nikomu neprajem.  Na jednej strane som vďačná, že som neotehotnela, ale na druhej strane som hneď vedela, že to nebude môj spôsob ochrany pred neželaným tehotenstvom v budúcnosti.  Je potrebné sa poriadne nad tým zamyslieť, ako sa chrániť a ako si užívať s partnerom nielen tých pár minút ale aj ten čas „po“ 🙂

Potom ako som užila tabletku „po“ ma mama vzala ku gynekológovi, ktorý mi pomohol aj pri mojich problémoch s menštruáciou a neskôr aj s ochranou proti neplánovanému otehotneniu. Začala som používať náplaste, ktoré mi vyhovujú po všetkých stránkach. Radím všetkým babám, aby si otázku antikoncepcie vyriešili vopred a aby sa spoliehali sami na seba, nie na niekoho „šikovnosť“.