Prišlo to nečakane v maturitnom ročníku, keď sme si s mojím kamarátom a spolužiakom začali prejavovať isté formy náklonnosti a zistili sme, že to obaja cítime rovnako. Volal sa Cyril a bol to môj dlhodobý kamarát a nikdy som si nepomyslela, že práve my dvaja by sme spolu mohli niekedy mať iný vzťah ako kamarátsky. Poznali sme sa takmer od detstva, keďže sme chodili spolu na základnú aj strednú školu. Po maturite, keď už sme viac neboli spolužiaci, sme si povedali, že to spolu skúsime.  

Hneď prvé leto po maturite zorganizovali bývalí spolužiaci výlet na chatu. A tam, ako už asi všetci tušíte, sa udialo niečo, čo mi rýchlo otvorilo oči ohľadom ochrany. Teoreticky som o ochrane vedela takmer všetko – kondómy, hormonálna antikoncepcia, prerušovaná súlož…, no alkohol, vášeň a ďalšie okolnosti sa udiali tak rýchlo, že sme s Cyrilom nestihli na našu ochranu správne zareagovať. 

Na druhý  deň, som bola v rozpakoch, strese, bola som nahnevaná na seba, na Cyrila… V skratke by sa dalo povedať, že som sa necítila najlepšie a hlavne som sa hneď cítila tehotná! Takmer som cítila pohyby dieťaťa v mojom bruchu, čo som následne vyhodnotila za absurdné, ale určite viete, čo tým myslím J 

Užila som tabletku „po“, čo mi poradila kamarátka. Neurobila mi veľmi dobre, ale bola som odhodlaná, že prežijem čokoľvek, len aby som nebola tehotná. To, že sa so mnou niečo deje si hneď všimla moja mamina (maminy majú šiesty zmysel, ktorým vždy všetko odhalia J). Povedala som si, že skôr či neskôr by som aj tak s pravdou musela ísť von a preto som jej všetko vyrozprávala. Najskôr bola samozrejme trošku v šoku, potom prišla prednáška o zodpovednosti a nakoniec sme išli ku gynekologičke. Bála som sa tam ísť, ale našťastie pani doktorka bola veľmi milá a vysvetlila mi všetko okolo ochrany a hormónov (opäť J). Teraz beriem nízkohormonálnu antikoncepciu v tabletkovej forme už tretí rok a nemôžem si to vynachváliť. Nielenže sa už nebojím otehotnenia, ale užívam si aj ďalšie výhody. Upravil sa mi cyklus, zároveň si ho viem aj pekne sledovať vďaka tabletkám, ktoré sú farebne rozdelené na dni, kedy máte cyklus a kedy nie.   

Keď som začala tabletky užívať, najviac som sa bála, že z antikoncepcie priberiem. Opak bol pravdou. Hmotnosť ostala nezmenená, dokonca sa mi upravila aj pleť. Život s HAK je pre mňa omnoho jednoduchší a určite neľutujem, že som sa vtedy išla poradiť s mamou a vyhľadala lekára. A pozor na chatové pobyty. Veci sa môžu veľmi rýchlo zvrtnúť tak, že to ani nepostrehnete a všetky teoretické vedomosti v momente vyfučia z hlavy. Buďte s partnerom pripravení vopred na všetky alternatívy! J