Mne sa to stávalo stále: plavecký a lyžiarsky výcvik na základnej škole, maturita a prvé rande na strednej škole, skúšky a dovolenky na vysokej. Až túto jar som si povedala, že s tým musím niečo urobiť a v žiadnom prípade nebudem mať „svoje dni“ na dovolenke v Grécku, ktorú som mala zaplatenú už od decembra minulého roku.

Najprv som absolvovala krížový výsluch  so všetkými kamarátkami a kolegyňami o tom, ako sa oni vyhýbajú týmto zákonom schválnosti, respektíve som bola zvedavá, či sa to deje len mne a niekto tam hore ma za niečo trestá . Z prieskumu mi vyšlo, že sa to deje viacerým a z času na čas všetkým. Zopár má menštruáciu len 2-3 dni, tie to neriešia vôbec. Iné užívali hormonálnu antikoncepciu, ktorá obsahovala len jeden typ hormónu (gestagén) a tie najodvážnejšie sa snažili presunúť životné udalosti, ak to bolo možné. Vybrala som sa teda za svojim gynekológom, s mojou požiadavkou. Zo všetkých možností a po zvážení všetkých pre a proti som sa rozhodla pre užívanie hormonálnej antikoncepcie (kombinovanej), pretože sa s ňou dá pekne pracovať pri posúvaní menštruácie. Nasadila som si ju asi 2 mesiace pred dovolenkou, moje telo neprotestovalo, dokonca sa mi vylepšila aj pleť!

Nakoniec som sa rozhodla, že celé leto vlastne nechcem menštruovať a tak som si „svoje dni“ naplánovala až na september. Také skvelé leto som ešte nezažila! Všetkým dievčatám s podobným problémom veľmi odporúčam