Môj príbeh s hormonálnou antikoncepciou sa začal vtedy, keď som stretla Ľuboša. Bol odo mňa o veľmi veľa rokov starší a preto som mu dôverovala keď mi tvrdil, že sa môžem na neho pri sexe spoľahnúť. Takže sme sa “chránili” prerušovaným stykom.

Všetko fungovalo až do chvíle, keď sa mi zdôveril o tom, že pre muža je to oveľa lepšie, ak sa môže „urobiť“ do ženy. Keďže sme sa veľmi milovali, chcela som, aby aj pre neho bol sex čo najkrajší. Preto som zašla za mojou gynekologičkou a nechala som si predpísať hormonálnu antikoncepciu.

Po pár týždňoch som mala citlivé prsia, suchú pošvu a ďalšie, nie veľmi príjemné príznaky. Zdôverila som sa gynekologičke a tá mi zmenila druh hormonálnej antikoncepcie. Bola som už trochu nedôverčivá, ale uistila ma, že je to normálne. Musím len nájsť tú antikoncepciu, ktorá môjmu telu najviac vyhovuje.

Na druhýkrát to vyšlo, nepríjemné pocity zmizli a my s partnerom si obidvaja užívame spoločný sex ako nikdy predtým. Takže baby, nevzdávajte to s HAK hneď pri prvých negatívnych príznakoch, možno len potrebujete iné tabletky alebo náplaste, ktoré viac vyhovujú vášmu telu 🙂